"Chyba każdy marzy o medalu"

Przed czterema laty do Vancouver leciałam z myślą: "co będzie to będzie". Teraz oczekiwania są wyższe - mówi w rozmowie z krakow.sport.pl Luiza Złotkowska, panczenistka LKS-u Poroniec Poronin. Z jej klubu do Soczi poleci aż 11 zawodników.
 

Jakie cele na Soczi?

Przed czterema laty do Vancouver leciałam z myślą: "co będzie to będzie" [zdobyła brązowy medal w drużynie - przyp. red.]. Teraz oczekiwania są wyższe. Nie zważając na to, co mówi opinia publiczna i różnej maści eksperci, mam swoje marzenia. Nie będę jednak startowała z myślą o konkretnym miejscu. Chcę skupić się na tym, by zrealizować założenia techniczne i taktyczne.

Mimo wszystko przed taką imprezą da się nie myśleć o medalu?

Każdy sportowiec o nim marzy! I to chyba niezależnie od tego, jaki poziom reprezentuje. To chyba oczywiste. To w końcu igrzyska olimpijskie, czyli uwieńczenie kilku sezonów pracy. Oczywiście, nasze marzenia o krążku bardziej realne są w drużynie.

Jakie plany na najbliższe dni?

To będzie napięty czas. Do poniedziałku z całą męską kadrą jestem na zgrupowaniu w Berlinie. Warunki są superkomfortowe. Nie ma w zasadzie nikogo - poza nami, więc cieszymy się olimpijskim spokojem. We wtorek odbieramy sprzęt, potem są jeszcze mistrzostwa Polski, a w piątek olimpijskie ślubowanie w Pałacu Prezydenckim.

To samo w sobie będzie już chyba dużym przeżyciem?

Tak, pewna nobilitacja. Do tej pory nie wiemy tylko, czy będą mogły w spotkaniu wziąć udział nasze rodziny. W siedzibie PKOl-u nie byłoby problemu. Ale u prezydenta?

Pani klub wysyła na igrzyska solidną reprezentację. Tylko AZS AWF Katowice ma liczniejszą kadrę.

Liczyliśmy, ilu nas jest, ale nie wiedziałam, że zajmujemy drugie miejsce w Polsce! Najwięcej zawdzięczamy oczywiście prezesowi Józefowi Pawlikowskiemu [przedsiębiorca, który wykłada pieniądze na LKS Poroniec - przyp. red.]. Ważne, że nasze sukcesy zaczęły przyciągać do klubu dzieci. Coraz więcej młodych ludzi na Podhalu zamiast na narciarstwo stawia na łyżwy.

Rozmowa pochodzi z serwisu krakow.sport.pl.

Kategorie publikacji: