PŚ w Heerenveen: Świetny występ polskich panczenistek!

Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka i Luiza Złotkowska zajęła drugie miejsce w finałowych zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen! Polki uzyskały czas 3.01,44. Triumfowały Holenderki - 2.59,65. Taka sama jest kolejność w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Holandia zgromadziła 450 punktów, Polska 315. "Pomarańczowe" wygrały wszystkie cztery zawody cyklu, a w Soczi wywalczyły złoty medal. Srebrny przypadł Polkom. Tym razem różnica między zespołami była bardzo mała. Biało-czerwone po cichu liczyły na wygraną, długo wydawało się, że mogą zwyciężyć, bo po 4 z 6 okrążeń były z przodu. Jeśli w tym sezonie miałyśmy je pokonać, to właśnie teraz – mówiła Luiza.

Holenderki przed własną publicznością tak naprawdę nie miały prawa przegrać. Udało nam się dodać trochę pikanterii, jesteśmy zadowolone. Justyna Kowalczyk już zakończyła sezon, skoki dzisiaj odwołali z powodu wiatru, mam nadzieję, że wszyscy oglądali nasz bieg – śmiała się Natalia Czerwonka w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Polscy łyżwiarze pozostają w Heerenveen, gdzie w przyszłą sobotę i niedzielę rozegrane zostaną mistrzostwa świata w wieloboju.