Gala w Polskim Komitecie Olimpijskim!

Niezwykle uroczysty przebieg miała Gala Olimpijska Soczi 2014, zorganizowana 3 kwietnia w salach Centrum Olimpijskiego PKOl w Warszawie. Zawodnicy odebrali nagrody i odznaczenia. Samą Galę poprzedziło zasadzenie przed budynkiem Centrum podarowanego przez Lasy Państwowe pierwszego z 25 "Dębów wolności", mających upamiętniać ćwierćwiecze pamiętnych wyborów parlamentarnych z czerwca 1989 roku.

Również jeszcze przed rozpoczęciem Gali medaliści odsłonili na "Ścianie Chwały Polskiego Sportu" w Muzeum Sportu i Turystyki pamiątkowe repliki swoich medali. Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski (za wybitne zasługi w rozwoju i upowszechnianiu sportu i krzewienie idei olimpijskiej w Polsce i na świecie) - Irenę Kirszenstein-Szewińską, zaś za wyniki z Soczi: Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski: Katarzynę Bachledę-Curuś, Natalię Czerwonkę, Luizę Złotkowską i Katarzynę Woźniak; Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski: Zbigniewa Bródkę, Kamila Stocha, trenerów - Wiesława Kmiecika i Łukasza Kruczka, Srebrnym Krzyżem Zasługi: Konrada Niedźwiedzkiego, Jana Szymańskiego i trenera Krzysztofa Niedźwiedzkiego, zaś Brązowym Krzyżem Zasługi - Witolda Mazura.

W trakcie drugiej części Gali nasi medaliści olimpijscy odebrali - przyznane im przez Zarząd PKOl - nagrody pieniężne za wyniki osiągnięte na igrzyskach.

ŹRÓDŁO: OLIMPIJSKI.PL

Kategorie publikacji: