Luiza z wizytą w Milanówku. Łza się w oku zakręciła...

Było bardzo wzruszająco...:) Luiza odwiedziła "swoją" szkołę, czyli Zespół Szkół Gminnych Nr 3 w Milanówku. Tam Luiza uczęszczała do szkoły podstawowej  i do I klasy gimnazjum, zanim przeniosła się do szkoły mistrzostwa sportowego. Tam rozpoczęła swoją karierę sportową pod okiem Krzysztofa Filipiaka. Podczas spotkania były gratulacje, wspomnienia i podziękowania:)

Tak Luiza wspominała początki kariery. Jeździłam na lodowisku zrobionym na boisku szkolnym. Na takich zwykłych łyżwach. Ogólnie byłam sprawna fizycznie. Zauważył to pan Krzysztof Filipiak, dał mi panczeny i powiedział, o której odjeżdża autokar na trening na warszawskich Stegnach. Pierwszy raz jeździłam na panczenach. Przewracałam się, czołgałam, podnosiłam i  jechałam ponownie. Po pierwszym treningu stwierdziłam, że nigdy więcej nie wrócę, bolały mnie kolana, ręce, tyłek, wszystko. Kiedy opuszczałam treningi, pan Krzysztof Filipiak przyszedł na lekcję języka polskiego i zapytał: „Złotkowska, czemu znów nie byłaś na treningu?”. Więc ja, lekko zmieszana, odpowiedziałam, że musiałam się uczyć i odrabiać lekcje. Na co on powiedział do nauczycielki, że  skoro tak pilnie się uczyłam, to należy mnie przepytać. Od tamtej pory wolałam chodzić na treningi, niż mieć ekstra sprawdzanie wiedzy. Małe sukcesy zaczęły mnie motywować, nakręcać  i tak to się potoczyło.

Luiza nawiązała wspaniały kontakt z dziećmi i młodzieżą. Niektórzy dostąpili również zaszczytu prezentowania jej olimpijskich medali. Mówiła o swoich sukcesach, o trudach dochodzenia do nich, o wielu wyrzeczeniach i niejednej porażce. Podkreślała, jak ważna w życiu każdego jest realizacja marzeń i jak warto o tę realizację walczyć. Zapytana o sportowe marzenia, zdecydowanie odpowiedziała – „Olimpijskie złoto”.

Wyświetlono film poświęcony sportowym sukcesom Luizy Złotkowskiej, przygotowany przez jedną z uczennic. Były również bardzo wzruszające momenty, kiedy Luiza Złotkowska dziękowała swojemu pierwszemu trenerowi – Krzysztofowi Filipiakowi i swojemu koledze – Sławomirowi Chmurze za pomoc i wsparcie. Sportowcy nie kryli łez wzruszenia. Spotkanie zakończyło wręczenie nagród zwycięzcom w konkursie rysunkowym i zbiorowe zdjęcia uczniów poszczególnych klas z medalistką.

ŹRÓDŁO: OBIEKTYW.INFO

Kategorie publikacji: