Niemożliwe nie istnieje...

20 tysięcy złotych uzyskano z licytacji pamiątek przekazanych przez znanych sportowców, podczas balu charytatywnego "Niemożliwe nie istnieje" w Kobyłce. Pieniądze zostaną przekazane na konto Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów w Wołominie. Dla Luizy był to dzień wyjątkowy, świętowała 28. urodziny!!!

Inicjatywa organizacji balu zrodziła się, kiedy po igrzyskach w Soczi uczestniczyłam w Kobyłce w koncercie charytatywnym. Pomyślałam sobie wtedy, że warto kontynuować takie akcje pomocy - mówiła Luiza.

Pamiątki przekazali m.in. dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski i jego trener Henryk Piotrowski, medaliści olimpijscy w łyżwiarstwie szybkim Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka, Zbigniew Bródka, Jan Szymański, trenerzy piłkarscy Andrzej Strejlau i Jerzy Engel, brązowy medalista mistrzostw świata i Europy w boksie Grzegorz Skrzecz, mistrz świata w kockboksingu Kamil Ruta oraz dwukrotna złota medalistka ME siatkarek Dorota Świeniewicz. Najwyższą sumę - 3100 złotych - wylicytowano za rękawice Grzegorza Skrzecza.

Hospicjum sprawuje opiekę nad pacjentami w ostatnim stadium choroby nowotworowej. W ciągu 19 lat działalności zmarło w nim prawie osiem tysięcy osób w wieku od dziewięciu do 104 lat.

ZDJĘCIE: RADOSŁAW TAFLIŃSKI!

Kategorie publikacji: