Luiza Honorowym Obywatelem Milanówka!

Luiza Złotkowska podczas XXXVIII uroczystej sesji rady miasta Milanówka odebrała z rąk burmistrza Jerzego Wysockiego tytuł Honorowego Obywatela Milanówka. Uroczystość odbyła się 14 czerwca. Jest to dla mnie szczególne wyróżnienie, z wielu względów - powiedziała dwukrotna medalistka igrzysk olimpijskich.

Luiza nigdy nie mieszkała w Milanówku. Ale tuż za jego granicą, dlatego bardzo często bywałam, i nadal bywam w tym mieście - zauważa. Uroczystość odbyła się 14 czerwca, w Milanowskim Centrum Kultury. Nagrodę wręczył Luizie burmistrz - Jerzy Wysocki. W Milanówku chodziłam do podstawówki przy Żabim Oczku, później - przez rok - także do gimnazjum. Do łyżwiarstwa zachęcił mnie człowiek z Milanówka - pan Krzysztof Filipiak, który przez wiele lat był moim trenerem. Sławomir Chmura trenował ze mną i udzielał mi wielu cennych porad - wspominała 28-latka.

Luiza, gdy tylko jest w domu, trenuje na obiektach sportowych w Milanówku (torze do jazdy na rolkach, boiskach, hali sportowej i siłowni przy "3"). Czuję, że dla wielu dzieciaków w tym mieście, jestem wzorem do naśladowania. Nie oczekując niczego w zamian, wspierałam młodych adeptów sprzętem sportowym, odzieżą i dobrym słowem. Nie spodziewałam się, że zostanę w ten sposób wynagrodzona. Postaram się nie zawieść - mówiła podczas uroczystości dwukrotna medalistka igrzysk olimpijskich. Przy okazji żartowała, że będzie miała darmowe przejazdy komunikacją miejską.

Od poniedziałku (16 czerwca) Luiza przebywa na obozie w Spale. Tam szlifuje formę przed kolejnym sezonem.
 

Kategorie publikacji: