Rusza sezon, na początek Japonia!

Po 8 miesiącach przerwy rusza karuzela Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim! Pierwszym przystankiem będzie Kraj Kwitnącej Wiśni. W japońskim Obihiro zobaczymy 12-osobową reprezentację Polski. Zawody transmitować będzie Polsat Sport. Możecie również śledzić je w internecie.

TU MOŻECIE ŚLEDZIĆ NA ŻYWO TRANSMISJĘ Z ZAWODÓW PŚ!

Na ten moment kibice łyżwiarstwa czekali od dawna! W Obihiro rusza Puchar Świata 2014/2015. Sushi, kimono i mnóstwo ludzi - mówi Luiza, odpowiadając na pytanie, z czym kojarzy jej się Japonia. Lubię kuchnię azjatycką. Makarony - szczególnie ryżowy - serwowane z różnymi dodatkami, ale tylko do czasu, gdy wiem, co jest na moim talerzu - śmieje się 28-latka, która w tym sezonie zamierza potwierdzić, że należy do ścisłej światowej czołówki.

Przygotowania przebiegały bez większych zakłóceń, zrealizowałam cały plan. Fizycznie nie odpuszczałam sobie, psychicznie trochę mniej się „napinałam”. Cel na ten sezon? Jak najlepsze starty w drużynie, no i oczywiście indywidualne. Chciałabym któregoś dnia samą siebie zaskoczyć! - deklaruje dwukrotna medalistka igrzysk olimpijskich, która w poprzednim sezonie zajęła 5. miejsce na 1500 metrów podczas zawodów w Astanie w Kazachstanie.

Kadra do Japonii odleci we wtorek. Pierwsze zawody odbędą się w piątek. Czasu na aklimatyzację będzie zatem niewiele. Trochę się tego obawiam, uznaliśmy jednak, że za długi pobyt w Azji też mógłby być męczący. Proces aklimatyzacji rozpoczęłam już przed wylotem. Myślę, że nie będzie to miało wypływu na start - komentuje 28-latka.

Biało - czerwone, które podczas igrzysk w Soczi zdobyły srebro w wyścigu drużynowym, sezon rozpoczną w mocno eksperymentalnym składzie. Z problemami zdrowotnymi zmagają się Natalia Czerwonka i Katarzyna Bachleda - Curuś.

Mamy dwie nowe zawodniczki, które są przygotowywane do startu w drużynie. O tym, która z nich wystartuje, zdecydują ich starty indywidualne. Odbyłyśmy kilka wspólnych treningów, ale na medale olimpijskie pracuje się latami. Będziemy jednak robić wszystko, aby wypaść jak najlepiej się da - deklaruje liderka ekipy.

Pierwszy sprawdzian już w Obihiro! Będzie to dla nas spore wyzwanie, bo rozstawienie drużyn na starcie będzie opierało się na zeszłorocznych wynikach PŚ, będziemy więc jechały w ostatniej parze  z Holenderkami - opowiada łyżwiarka.

W Obihiro wystartuje w sumie pięć zawodniczek: Andżelika Fudalej, Aleksandra Goss, Urszula Włodarczyk, Katarzyna Woźniak i oczywiście Luiza Złotkowska. Jeżeli chodzi o biało czerwonych będą to: Zbigniew Bródka, Roland Cieślak, Piotr Michalski, Konrad Niedźwiedzki, Artur Nogal, Jan Szymański i Adrian Wielgat. Szczegółowy program zawodów w Japonii znajdziecie TUTAJ! Pozostaje TRZYMAĆ KCIUKI!yes
 

Kategorie publikacji: