PŚ w Obihiro: Luiza dziesiąta na 1500 m

Luiza Złotkowska zajęła 10. miejsce na 1500 m w japońskim Obihiro, gdzie zainaugurowano Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim. To najlepszy wynik spośród wszystkich reprezentantek naszego kraju, startujących na tym dystansie. Teraz biało - czerwoni przenieśli się do Seulu w Korei Południowej.

Luiza na 1500 m jechała w siódmej parze z Olgą Fatkuliną. Polka uzyskała czas 2.00,16, co dało jej dziesiąte miejsce. Rosjanka zawody zakończyła na 15. pozycji. Zwyciężyła znakomita Holenderka Ireen Wüst (1.56,93), wyprzedzając swoją rodaczkę Marrit Leenstrę. Na tym dystansie oglądaliśmy jeszcze dwie biało - czerwone. Katarzyna  Wozniak była 18., a Aleksandra Goss 20.

W rywalizacji drużynowej - pod nieobecność Natalii Czerwonki i Katarzyny - Bachledy - Curuś (obie leczą kontuzje) Polki zajęły dobre, piąte miejsce. Zwyciężyły niepokonane Holenderki. Panowie - w składzie Jan Szymański, Konrad Niedźwiecki, Zbigniew Bródka - sezon rozpoczęli od czwartego miejsca. Polaków wyprzedzili Holendrzy, Koreańczycy i Rosjanie.

Nasi panczeniści bardzo dobrze wypadli również indywidualnie na 1500 m. Konrad Niedźwiecki był 6., Jan Szymański 7. Mistrz olimpijski tym dystansie - Zbigniew Bródka - 14. Teraz zawodnicy przenieśli się do Korei Południowej. Trzydniowa rywalizacja w Seulu rozpocznie się w piątek. Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ!yes