Dobra jazda Luizy w Seulu!

Luiza Złotkowska po raz kolejny w tym sezonie uplasowała się w czołowej "10" zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Na 1500 metrów w Seulu - dwukrotna medalistka igrzysk olimpijskich - była 10. Tym samym powtórzyła dobry wynik z japońskiego Obihiro. W poniedziałek biało - czerwoni wrócili do Polski.

Rywalką Luizy na 1500 metrów była reprezentantka gospodarzy, Nao Kodaira. Polka na ciężkim lodzie w Korei Południowej uzyskała czas 2.01,11. Japonka była gorsza o ponad sekundę. "Forma dość stabilna, ambicje rosną" - napisałą 28-latka na swoim profilu na Facebooku.

Na 1500 metrów zwyciężyła Holenderka Marrit Leenstra - 1.57,76, która wyprzedziła swoją rodaczkę Ireen Wuest - 1.52,08 i Rosjankę Olgę Graf - 1.59,02. W grupie B na czwartej pozycji uplasowała się Katarzyna Woźniak - 2.04,59, a Aleksandra Goss była 14. - 2.07,81.

Luiza w Korei Południowej startowała także na 1000 metrów. W tej konkurencji wywalczyła trzecią lokatę w grupie B.

W poniedziałek rano - po dwóch tygodniach spędzonych w Azji - wrócili do Polski. Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w Niemczech. Berlin będzie gościł najlepszych panczenistów w dniach 5-7 grudnia. Harmonogram znajdziecie TUTAJ!