Polski weekend w Berlinie! Srebro panczenistek

Berlin bardzo szczęśliwy dla naszych panczenistów! Biało - czerwone w składzie: Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak, Aleksandra Goss - zdobyły srebrny medal. Polki przegrały tylko z utytułowanymi Holenderkami. Artur Waś dwukrotnie zwyciężył na 500 metrów, a Jan Szymański nie miał sobie równych na 1500 metrów! Czwarte złoto dorzuciła drużyna panów!

Polki jechały w drugiej parze z Rosjankami, brązowymi medalistkami z Soczi. Biało - czerwone - które do sezonu przystąpiły osłabione brakiem kontuzjowanych Natalii Czerwonki i Katarzyny Bachledy-Curuś - od początku prowadziły!  Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak i Aleksandra Goss jechały bardzo równo, systematycznie powiększając przewagę. Na metę wpadły z doskonałym czasem 3.03,82! Musiały jednak czekać na wyniki pozostałych - czterech drużyn.

Z medalu mogły cieszyć się, gdy Niemki i Koreanki zanotowały gorsze rezultaty. W finałowym biegu rywalizowały Holenderki i Japonki. Oranje jako jedyne zdołały pokonać barierę trzech minut. Zawodniczki z kraju Kwitnącej Wiśni przegrały z naszymi paniami o zaledwie 0,17 s.

Dzięki drugiemu miejscu na podium Polki awansowały na trzecią lokatę w klasyfikacji wyścigu drużynowego w PŚ. Prowadzą reprezentantki Holandii.

"Euforii ciąg dalszy" - napisała na Facebooku Luiza, która w piątek cieszyła się z sukcesów kolegów. Zbigniew Bródka, Jan Szymański i Konrad Niedźwiecki triumfowali w biegu drużynowym! Nasz najlepszy sprinter - Artur Waś - był w piątek bezkonkurencyjny na 500 metrów. Na najwyższym stopniu podium stanął ponownie w niedzielę! Ogromną sensację sprawił także Jan Szymański, który jako jedyny zszedł poniżej granicy 1.47,00 na 1500 metrów! Poznaniak zwyciężył, pozostawiając w tyle całą światową elitę.

Za tydzień biało - czerwonych czeka Puchar Świata w holenderskim Heerenveen.