Polki trzecie w Holandii!

Biało - czerwone zajęły trzecie miejsce w wyścigu drużynowym w zawodach Pucharu Świata w holenderskim Heerenveen. Polki przegrały jedynie z gospodyniami i Niemkami. Nasze panie mają zapewniony udział w mistrzostwach świata na dystansach!

Polki pojechały w składzie: Luiza Złotkowska (Sparta Grodzisk Mazowiecki), Katarzyna Woźniak (AZS AWF Katowice) i Aleksandra Goss (WTŁ Stegny Warszawa). Uzyskały czas 3.02,31. Do triumfatorek straciły 2,62, a do Niemek - jedynie 0,35. Tydzień wcześniej - w Berlinie - biało - czerwone zajęły drugie miejsce. Natomiast na inaugurację PŚ w Japonii uplasowały się na piątej pozycji.

Zawody w Holandii były ostatnimi w tym sezonie, w których rozgrywana była rywalizacja drużynowa. Nasze panie w klasyfikacji generalnej zajęły trzecie miejsce. Dzięki znakomitym wynikom zakwalifikowały się do mistrzostw świata na dystansach.

Niedziela w Heerenveen należała do panów - Jana Szymańskiego i Artura Wasia. Ten pierwszy - po raz drugi z rzędu - zwyciężył na 1500 metrów. Poznaniak uzyskał czas 1.45,92 i wyprzedził o 0,3 sekundy Holendra Woutera olde Heuvela. Trzeci był Amerykanin Shani Davis. Dzięki wygranej Szymański objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ma 261 punktów i o pięć wyprzedza Holendra Kjelda Nuisa.

Natomiast Artur Waś zajął drugie miejsce w drugim w Heerenveen wyścigu na 500 m łyżwiarskiego Pucharu Świata. Szybszy od niego był tylko lider klasyfikacji generalnej Rosjanin Paweł Kuliżnikow. Ta dwójka była też najlepsza w piątkowym biegu. Teraz zawodników czeka świąteczna przerwa!