Mistrzostwa Polski należały do niej!

Luiza Złotkowska zdominowała mistrzostwa Polski! Na warszawskich Stegnach wywalczyła pięć złotych medali. 28-latka zwyciężyła indywidualnie na wszystkich dystansach - 500, 1000, 1500 i 3000 m. W punktacji wielobojowej także nie miała sobie równych.

W niedzielę  - pierwszego dnia zawodów - Luiza (Sparta Grodzisk Mazowiecki) zwyciężyła na 1500 m. Uzyskała czas 2.07,89 i wyprzedziła panczenistki AZS AWF Katowice: Katarzynę Woźniak 2.08,97 i Angelikę Fudalej 2.13,56. Pogoda nie sprzyjała zawodniczkom - termometry wskazywały minus 10 stopni Celsjusza, padał śnieg.

Przy takiej pogodzie, kiedy jest zimno, zawiewa wiatrem i prószy śnieg, czasy nie są najważniejsze, chodzi o tytuły. Mnie się udało zdobyć pierwszy dla nowego klubu - mówiła dwukrotna medalistka igrzysk olimpijskich. W poniedziałek Luiza zdobyła - kolejne - dwa złote medale na 500 i 1000 m. Na obu dystansach wyprzedziła Katarzynę Woźniak i Aleksandrę Kapruziak. Ostatniego dnia mistrzostw Polski, zawodniczka Sparty Grodzisk Mazowiecki, potwierdziła swoją dominację, zwyciężając na 3000 m. Na drugim stopniu podium stanęła Katarzyna Woźniak. Brąz zdobyła Aleksandra Goss.

Teraz Luiza Złotkowska zamierza skupić się na przygotowaniach do najważniejszych imprez sezonu - MŚ na dystansach oraz marcowych MŚ w wieloboju w Calgary. 28-latka nie pojedzie na ME w wieloboju, które odbędą się w rosyjskim Czelabińsku. Wraz z Witoldem Mazurem ma w najbliższych dniach wyjechać na zgrupowania: na Teneryfę (rowerowe) i do Włoch.