Doskonały występ Luizy w Hamar!

Luiza Złotkowska zajęła siódme miejsce w wyścigu na 1500 m norweskim Hamar! To najlepszy występ dwukrotnej medalistki igrzysk olimpijskich w zawodach Pucharu Świata łyżwiarzy szybkich w tym sezonie. W Norwegii zwyciężyła Amerykanka Heather Richardson.

Luiza jechała w szóstej parze, jej rywalką była Nana Takagi. Początek rywalizacji był bardzo wyrównany, do Polki zdecydowanie należało trzecie i ostatnie, czwarte okrążenie. Biało - czerwona uzyskała czas 1.59,03, Japonka 2.00,35. Zawody na 1500 m wygrała Amerykanka Heather Richardson. Druga była jej rodaczka Brittany Bowe, a trzecia reprezentantka Holandii - Marije Joling. Liderką cyklu na tym dystansie jest Holenderka Ireen Wuest, Polka zajmuje 11. lokatę.

W niedzielę - na 3 km - Luiza zajęła dobre, 10. miejsce. Zwyciężyła Czeszka Martina Sablikova, która pokonała całą armię zawodniczek z Kraju Tulipanów.
W klasyfikacji PŚ prowadzi Sablikova (430 pkt), Złotkowska jest na 18. pozycji - 64 pkt.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się Heerenveen. Tam także zostaną rozegrane mistrzostwa świata na dystansach, najważniejsza impreza dla biało - czerwonych w tym sezonie.