MŚ: Świetna jazda Luizy na 3000 m

Luiza Złotkowska zajęła 9. miejsce na 3000 m podczas mistrzostw świata na dystansach w łyżwiarstwie szybkim w holenderskim Heerenveen. To jej najlepszy wynik w historii startów na MŚ! Złoty medal wywalczyła Czeszka Martina Sablikova, która wyprzedziła dwie reprezentantki gospodarzy - Ireen Wüst i Marije Joling.

Złotkowska rywalizowała w czwartej parze z Japonką Ayaką Kikuchi, która na tym dystansie ma słabszy rekord życiowy od biało - czerwonej. Początek był wyrównany, druga połowa dystansu zdecydowanie należała do naszej panczenistki. Złotkowska do końca jechała bardzo równo! Ostatecznie uzyskała czas 4.11,04, co pozwoliło jej zająć doskonałe - 9. miejsce.

28-letnia Polka w tym sezonie na 3000 m startowała ze zmiennym szczęściem. Na inaugurację Pucharu Świata w japońskim Obihiro była dopiero piętnasta. W Seulu zrezygnowała ze startu na długim dystansie (5000 m), a w grudniu w Berlinie upadła i nie ukończyła biegu.

Początek roku dla biało - czerwonej był udany! Właśnie w Heerenveen zajęła drugie miejsce w grupie B na 3000 m, a w norweskim Hamar - już w gronie najlepszych - była dziesiąta. Podczas mistrzostw świata potwierdziła dobrą dyspozycję. Druga z naszych łyżwiarek - Katarzyna Woźniak - zajęła 17. pozycję.

O tym, kto zdobędzie złoty medal - zgodnie z oczekiwaniami - rozstrzygnął ostatni bieg! Zwyciężyła Czeszka Martina Sablikova, która pokonała faworytkę gospodarzy i mistrzynię olimpijską na tym dystansie Ireen Wüst. Brąz dla Marije Joling.

Piątek dla Luizy Złotkowskiej jest dniem wolnym. Będzie dopingować kolegów z kadry, którzy wystartują na 1500 m i w drużynie.

TRANSMISJA W POLSAT SPORT NEWS!
 

Kategorie publikacji: