MŚ: Szóste miejsce Polek, triumf Japonii

Polki zajęły szóste miejsce w holenderskim Heerenveen. Mistrzyniami świata zostały niespodziewanie Japonki, które okazały się lepsze od faworytek - Holenderek. Na najniższym stopniu podium stanęły Rosjanki.

Biało-czerwone w składzie: Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak i Aleksandra Goss w bezpośredniej rywalizacji - w przedostatniej parze - zmierzyły się właśnie z Japonkami. Polki zanotowały czas 3.06,09, a Japonki 3.01,53. Dwa miesiące wcześniej - na tym samym torze - nasze panczenistki były trzecie w Pucharze Świata. Wówczas uzyskały czas 3.02,31.

Byłyśmy dobrze przygotowane i ten występ nie powinien niczym się różnić od tego grudniowego w Heerenveen. Gdybyśmy uzyskały zbliżony rezultat, byłoby podium – stwierdziła po biegu Luiza.

Mogę sobie zarzucić, że być może pierwsza runda była za szybka dla dziewczyn. To spowodowało, że się zagotowały i ciężko było potem złapać odpowiednie tempo jazdy. Najważniejsze jednak, że mimo problemów nie traciłyśmy komunikacji i razem dojechałyśmy. Nie zrobiłyśmy takiego głupstwa jak chłopcy - dodała. W ten sposób nawiązała do startu panów.

W piątkowym wyścigu drużynowym Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański, brązowi medaliści olimpijscy z Soczi, także zajęli szóste miejsce.