Luiza: Indywidualnie to moje najlepsze mistrzostwa świata w karierze

Luiza Złotkowska zajęła 9. miejsce na 1500 metrów w Heerenveen. Tym samym powtórzyła wynik z wyścigu na 3000 m. "Indywidualnie to moje najlepsze mistrzostwa świata w karierze” - powiedziała po zakończeniu zawodów 28-latka. Mistrzynią świata na 1500 m została Amerykanka Brittany Bowe. Srebro wywalczyła faworytka gospodarzy Ireen Wuest.

Luiza jechała w siódmej parze z Japonką Takagi. Biało - czerwona uzyskała czas 1:58.22, co pozwoliło jej zająć 9. miejsce. To nie był sezon, w którym postanowiłam iść va banque, wszak do igrzysk są trzy lata, a mimo to uzyskałam najlepsze wyniki w karierze. Nigdy wcześniej w zawodach tej rangi nie byłam w czołowej dziesiątce. Do tego oba biegi były najszybszymi w sezonie - mówiła po biegu 28-latka, która na 3000 m także zajęła 9. miejsce.

Kilka błędów dziś popełniałem, wejścia w małe wiraże były słabe. Ale generalnie moja forma zwyżkuje i będę chciała się pokazać jeszcze podczas wielobojowych MŚ w Kanadzie – dodała. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie miejsca w pierwszej ósemce na 1500 m.

Mistrzynią świata na 1500 metrów została Amerykanka Brittany Bowe, która pokonała faworytkę gospodarzy - Ireen Wuest i swoją rodaczkę Heather Richardson. W niedzielę rywalizowali także sprinterzy. Piąte miejsce zajął znakomicie spisujący się w Pucharze Świata Artur Waś.

TU ZNAJDZIECIE ZDJĘCIA Z MISTRZOSTW ŚWIATA!

 

Kategorie publikacji: