Mistrzostwa Świata w Calgary: 12. pozycja Luizy

Luiza Złotkowska zajęła 12. miejsce podczas wielobojowych mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w Calgary. W Kanadzie złoto wywalczyła Czeszka Martina Sablikova, która wyprzedziła Holenderkę Ireen Wüst. Luiza była jedyną Polką, która startowała za Oceanem.

Wróciłam z Calgary zadowolona, ale z pewną nutką niedosytu. Wszystkie biegi przejechałam przyzwoicie, ale bez błysku - tak Luiza oceniła swój występ w Kanadzie.

Pierwszego dnia - w sobotę - dwukrotna medalista igrzysk olimpijskich startowała na 500 m i 3000 m. Na 500 m miała 14. rezultat - 39,52, a na 3000 m była 10. - 4.06,79. Po dwóch wyścigach plasowała się na 14. pozycji. W niedzielę udało jej się poprawić lokatę. Na 1500 m zajęła 10. miejsce, co w generalnej klasyfikacji pozwoliło jej awansować na 12. pozycję. Złoty medal wywalczyła Czeszka Martina Sablikova, która wyprzedziła Holenderkę Ireen Wüst. Na najniższym stopniu podium stanęła Norweżka Ida Njatun.

Wśród panów - po raz kolejny - bezkonkurencyjny okazał się Holender Sven Kramer. Z biało - czerwonych najlepiej spisał się Konrad Niedźwiecki, który zajął 8. miejsce. Dziewiąty był Zbigniew Bródka, a 22. Jan Szymański.

Polaków czeka teraz ostatni start - finał Pucharu Świata w niemieckim Erfurcie. Potem przyjdzie czas na zasłużone wakacje.