Luiza w Peru!

Ameryka Południowa to kontynent, na który zapewne nigdy nie dotarłabym z powodu zawodów łyżwiarskich. Zawsze jednak chciałam zobaczyć również ten „kawałek” świata. Więc gdy dostałam propozycję wzięcia udziału w Forum Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego na temat Dwutorowej Kariery dla Sportowców, bez wahania się zgodziłam.

TU ZNAJDZIECIE ZDJĘCIA Z WYJAZDU DO LIMY

Forum odbyło się w dniach 26-28 maja w stolicy Peru, Limie. Program dwutorowej kariery odbywa się przy współpracy z firmą Adecco, która jest światowym liderem wśród firm świadczących kompleksowe usługi z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim oraz doradztwa personalnego. Uczestnikami byli zarówno menadżerowie tej firmy, jak również przedstawiciele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, krajowych komitetów olimpijskich oraz wybitni sportowcy. Ludzie z całego świata, począwszy od Wysp Samoa i Nowej Zelandii przez Gwatemalę, RPA, Europę i Azję.

Program forum był bardzo napięty! Zaczynaliśmy o godzinie 6:00 rano od 10- kilometrowego biegu w ramach programu Adecco Win4Youth, gdzie za każdy przebiegnięty kilometr firma Adecco przekazuje pieniądze na stypendia dla młodych sportowców.

Później odbywały się wykłady między innymi o tym, jak program działa na całym świecie. Poza tym warsztaty, w których każdy uczestnik mógł przekazać swoje rekomendacje w sprawie działania tego programu, oraz sesje pokazujące, jak można usprawnić działanie programu w poszczególnych państwach.

Podczas forum została uruchomiona interaktywna platforma z kursami dla sportowców - Athletes Learning Gateway.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski - we współpracy z firmą Adecco - już od 10 lat pomaga sportowcom w znalezieniu płynnej drogi między karierą sportową a pracą. Zajmuje się nie tylko bezpośrednim wyszukiwaniem potencjalnego miejsca zatrudnienia, ale również prowadzi szkolenia ułatwiające odnalezienie się w życiu codziennym po zakończeniu kariery.

Program dotarł już do tysięcy sportowców na cały świecie. Mam nadzieję, że wiedza i kontakty, jakie zdobyłam podczas tego Forum, pomogą ruszyć z programem również w Polsce. Bo należy pamiętać, iż olimpijczykiem jest się całe życie, lecz sportowcem tylko przez jego część!

Luiza

Kategorie publikacji: