Ostatni sprawdzian

Dla Luizy Złotkowskiej występ w zawodach Pucharu Świata będzie próbą generalną przed mistrzostwami świata w koreańskim Gangneung, które rozpoczną się 9 lutego i potrwają do 12 lutego.

Wicemistrzyni olimpijska z Soczi pomknęła autostradą w stronę Niemiec. Celem jest podróży był Berlin, w którym w dniach 27-29 stycznia zostaną rozegrane zawody Pucharu Świata. Dla zawodniczki UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki będzie to pierwszy tegoroczny występ.

W tym sezonie Luiza startowała w Harbin, Nagano, Astanie i Heerenveen. Najlepszy start wicemistrzyni olimpijska zanotowała w Japonii, gdzie stanęła na 3. stopniu podium w biegu na 1500 metrów. W Berlinie chce ponownie znaleźć się w czołówce.

Ciężka praca musi dać efekty. Podczas przerwy między startami w Pucharze Świata Luiza trenowała na Teneryfie i w Zakopanem. Puchar Świata w Berlinie jest ostatnim testem formy przed mistrzostwami świata w Gangneung. – Mam nadzieję, że ta forma wreszcie eksploduje. Najbardziej będę skupiała się na starcie na 1500 metrów. Będę chciała tam pojechać najlepszy wynik w tym sezonie. Trzymajcie kciuki! – mówi Luiza Złotkowska.

Zgodnie z prośbą wicemistrzyni olimpijskiej z Soczi, będziemy ściskać za nią kciuki. Niech łyżwy poniosą ją w Berlinie na podium!

Kategorie publikacji: