Luiza: Bardzo udane mistrzostwa

Luiza Złotkowska nie zdobyła medalu na mistrzostwach świata w Gangneung, ale nie ukrywa zadowolenia ze swojego występu.

Przedolimpijski test w Korei Luiza ma za sobą. Z bliska miała okazję przekonać się, czy organizatorzy są gotowi do igrzysk. Jak sama mówiła, hala nie jest wykończona, ale lód wygląda bardzo dobrze. Zarazem podkreślała, że możliwe jest osiąganie rekordowych wyników.

Luiza na swoje starty czekała do ostatniego dnia mistrzostw. W biegu masowym zajęła 7. miejsce z czasem 8:04.03, zaś na 1500 metrów była trzynasta (1:58.70). – Na dystansie 1500m uzyskałam najszybszy czas sezonu i uplasowałam się na 13. pozycji. Największe emocje to jednak wyścig masowy! Z tego startu jestem najbardziej zadowolona, 7. miejsce, które w nim zajęłam daje mi powody do uśmiechu i możliwość patrzenia na Igrzyska Olimpijskie z pełnym optymizmem. Test toru olimpijskiego uważam za udany! – podkreśla Złotkowska.

Warto dodać, że wicemistrzyni olimpijska z Soczi została wyróżniona i obdarzona ogromnym zaufaniem.  – Zawody dla mnie były bardzo udane, nie tylko z powodu wyników sportowych. Zostałam bowiem wybrana przez zawodników z całego świata jako ich przedstawiciel w Komisji Zawodniczej Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej – podaje Złotkowska.