W mediach

Luiza: Cieszy miejsce i czas, noga się kręci!

"Forma pojawiła się w odpowiednim momencie. Cieszy mnie miejsce i czas" - tak Luiza Złotkowska w rozmowie z RMF FM podsumowała swój pierwszy start na mistrzostwach świata, które odbywają się w Holandii. Biało-czerwona zajęła 9. miejsce. To jej najlepszy wynik w karierze. "W takim sportowym żargonie mogę powiedzieć, że noga się kręci" - dodała dwukrotna medalistka igrzysk olimpijskich.

"Zadomowiłam się w światowej czołówce. Chcę to potwierdzić"

"Na 1000 metrów mam teraz lepsze niż przed rokiem o tej porze. Z niecierpliwością czekam na pierwsze zawody Pucharu Świata. Zadomowiłam się w światowej czołówce, chcę to potwierdzić" - mówi Luiza Złotkowska w rozmowie z Dziennikiem Polskim. Dwukrotna medalistka igrzysk olimpijskich do sezonu przygotowuje się w Berlinie. Pierwsze zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach 14-16 listopada w japońskim Obihiro.

Śliska sprawa! Zgrupowanie w Inzell od kuchni, Luiza w nowej roli

Inzell, zaledwie pięciotysięczna miejscowość w Bawarii. Jedyna restauracja zamykana jest o godzinie 22. Właśnie tam formę przed nadchodzącym sezonem szlifowali łyżwiarze szybcy. Dla bohaterów zimowych igrzysk w Soczi był to pierwszy kontakt z lodem od marca. "Tego się nie zapomina. W tym roku będę pełnoletnia, 18 lat w łyżwach na nogach" - śmiała się Luiza Złotkowska, dwukrotna medalistka IO, która specjalnie dla RMF FM wcieliła się w rolę reporterki.

Strony